Masaż? Niby wszyscy wiedzą o co chodzi, ale każdego można zaskoczyć, bo w niemal każdy zakątek świata oferuje inny rytuał masażu. Sztuka masażu zawsze była wysoko ceniona. I choć masaże znane są od wieków, to ponownie odkrywa się rozmaite odmiany tej sztuki. Salony spa i gabinety kosmetyczne, które oferują coś więcej ponad klasyczne masaże są chętniej odwiedzane przez wielu klientów. Masaże mają różne działanie i mogą się od siebie kompletnie różnić zależnie od wykorzystanej techniki. Najpopularniejsze są masaże klasyczne wykonywane najczęściej przez rehabilitantów. Ale prawdziwy luksu zapewniają rytuały spa, w których wykorzystuje się techniki masażu. Przykładem prawdziwej uczty dla zmysłów jest masaż kamieniami.
Kamienie pochodzenia wulkanicznego mają znakomite właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur. Te właściwości wykorzystywane są w kosmetyce i medycynie alternatywnej. W masażu wykorzystuje się kamienie wulkaniczne, które zostały wyrzucone na powierzchnię przez ocean przed tysiącami lat. Te idealnie oszlifowane, bardzo stare odłamki bazaltu łączą w sobie energię wulkaniczną z energią fal oceanu.
Zalety bazaltowych kamieni do masażu:
- – doskonałe przewodnictwo cieplne, dzięki czemu ułożone na ciele długo emanują ciepłem i ogrzewają skórę i tkanki, do których przylegają,
- – idealne kształty i wielkość umożliwiają ułożenie kamieni w dłoniach i między palcami,
- – gładka i równa powierzchnia zapewnia znakomite przyleganie kamieni do skóry i przewodnictwo ciepła oraz energii,
- – czystość ekologiczna i kontakt z naturą, gdyż kamienie pochodzą z terenów o dużej aktywności wulkanicznej, a więc rejonów nieskażonych zanieczyszczeniami.
W masażu kamieniami stosuje się zarówno kamienie zimne jak i ciepłe, chociaż ciepłe bardziej relaksują, więc są bardziej popularne.
Technika wykonywania masażu korzysta z filozofii Ayurwedy, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, aromaterapii i innych.
Kamienie pełnią w masażu kluczową rolę. Na początku zabiegu rozgrzane kamienie układa się na czakrach i miejscach przepływu energii. Emanujące z nich ciepło przywraca równowagę energetyczną i udrażnia kanały przepływu energii. Duże kamienie układa się na tułowiu, a mniejsze na twarzy i między palcami.
Następnie ciało masuje się kamieniami zanurzonymi w aromatycznym oleju. Najczęściej stosuje lekkie, posuwiste ruchy. Podczas wykonywania masażu wplata się również elementy masażu klasycznego. Wielu klientów jest do niego przyzwyczajonych, a poza tym masaż klasyczny wspomaga ukrwienie tkanek, pobudza przepływ krwi i rozluźnia mięśnie.
Masaż kamieniami to specjalna rytuał, który głęboko uspokaja, likwiduje napięcia i przywraca prawidłowy przepływ energii. W masażu kamieniami wykorzystuje się często specjalnie dobrane elementy, takie jak balsamy, oliwki, olejki. Zastosowanie olejków eterycznych stanowi spójne uzupełnienie zabiegu o aromaterapię. Preparaty kosmetyczne dostarczają skórze mikroelementów, opóźniają starzenie i wzmacniają organizm.