Artykuły ampułki w kosmetyce

ampułki w kosmetyce

Ampułki mają swoje specjalne miejsce w kosmetyce. Kryją w sobie wysoce skoncentrowane substancje aktywne. Mają silne działanie odmładzające, rewitalizujące, odżywiające i regenerujące skórę. Kuracje ampułkowe trwają zwykle od kilku dni do miesiąca.

Co znajduje się w ampułkach? Są to silnie działające substancje. Można tutaj wymienić między innymi: regenerującą witaminę A, odmładzającą witaminę E, przyspieszający przemianę materii koenzym Q10 oraz wysokobiałkowe wyciągi z drożdży, zbóż czy innych roślin mających różne zastosowanie w kosmetyce. Serum może mieć tak silne działanie, że mogą je stosować tylko kosmetolodzy lub lekarze dermatolodzy. Ampułki o łagodniejszym działaniu dostępne są w drogeriach i specjalistycznych sklepach. Takie ampułki stosowane są w kuracjach domowych.

Ampułka to jednorazowa porcja na wykonanie zabiegu. Przed aplikacją korzystnie jest wykonać peeling – wtedy aktywne składniki łatwiej wchłaniają się przez skórę. Nie należy stosować preparatu na skórę podrażnioną, zaczerwienioną, łuszczącą się lub uszkodzoną w inny sposób. Substancje działają zbyt silnie, aby ryzykować mogące wystąpić komplikacje. Skórę trzeba najpierw wyleczyć. Należy też zachować ostrożność przy skórze wrażliwej i alergicznej. Skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji i ostrożnego stosowania kosmetyków. Najpierw powinno się wykonać test, czy nie wystąpią po aplikacji objawy niepożądane.

Substancje zamknięte w ampułkach są najwyższej jakości. Rzadko zawierają konserwanty (dlatego są w ciemnych buteleczkach i pakowane jako jednorazowe porcje), substancje zapachowe, czy barwniki. Są sterylnie, hermetycznie zamknięte, pakowane w ochronnym otoczeniu. Kontakt z powietrzem i drobnoustrojami wywiera na nie niekorzystny wpływ – ulegają niszczeniu i tracą swoje wspaniałe właściwości. Dlatego po otwarciu ampułki, jej zawartość powinna być natychmiast zaaplikowana na skórę.

Related Post