Artykuły podciśnienie w kosmetologii

podciśnienie w kosmetologii

Podciśnienie jest chętnie wykorzystywane w zabiegach kosmetycznych, a urządzenia oferujące zastosowanie tej techniki stają się niezmiernie popularne. Podciśnienie można też wykorzystywać w tradycyjnych zabiegach manualnych, co stwarza możliwość oferowania interesujących zabiegów spa.

Podciśnienie stosowane jest wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zwiększenie ukrwienia tkanek i znacząca poprawa krążenia krwi. Okazuje się, że wiele kosmetycznych niedoskonałości spowodowanych jest właśnie nieprawidłowym krążeniem krwi, na które wpływ ma nasz nowoczesny styl życia i nieprawidłowa dieta.

Najczęściej spotykanym defektem kosmetycznym, w którym spotyka się zaburzone krążenie krwi jest cellulit. Tutaj najczęściej dotknięte są następujące partie ciała: brzuch, uda i pośladki. W zabiegach antycellulitowych pomocne jest zastosowanie na dotknięte cellulitem partie ciała podciśnienia połączonego z pracą mięśni. Wtedy cząsteczki tłuszczu uwolnione z miejsc problematycznych zostają odprowadzone do mięśni i natychmiast spalone lub zdrenowane w naczyniach limfatycznych. Taka technika stosowana jest w masażu podciśnieniowo-rolkowym, gdzie podciśnienie jest połączone z głębokim masażem, lub w urządzeniu Wacu Well, w którym klientka spaceruje po bieżni w podciśnieniowej kapsule.

Podciśnienie stosuje się również w celu poprawy ukrwienia mięśni szkieletowych w zabiegach manualnych. Doskonale do tego nadają się elastyczne bańki chińskie, które w prosty sposób zasysają powietrze. Lepsze ukrwienie tkanek jest równoważne z poprawą ich natlenienia i odżywienia. Tym samym efekt poprawy widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

Related Post