..   lawenda

Lawenda to bardzo popularne zioło. Jest chętnie stosowana w zabiegach kosmetycznych, aromaterapii oraz do dekorowania gabinetu. Kwiaty lawendy pięknie wyglądają  i rozsiewają dyskretny, łagodny zapach. Niegdyś lawenda stanowiła źródło pozyskiwania jednego z najmodniejszych olejków eterycznych. Obecnie wypierana jest przez inne rośliny, ale przez lata zdołała zająć mocną pozycję w kosmetyce i perfumiarstwie.

Zalety olejku lawendowego:

 • - posiada właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybicze,
 • - łagodzi podrażnienia skóry,
 • - łagodzi bóle głowy,
 • - działa antydepresyjnie,
 • - zapobiega bezsenności i poprawia nastrój.

 

lawenda - pielegnacja stop

lawenda

Lawendowa pielęgnacja stóp najczęściej składa się z kilku etapów.

 • - Aromaterapeutyczna kąpiel stóp z musującymi płatkami lub kulkami lawendowymi. Jest to zabieg, który oddziałuje na całe ciało. Tutaj wykorzystuje się relaksujące, odprężające i przeciwdepresyjne właściwości ziół. W czasie kąpieli można wdychać unoszące się w powietrzu aromaty, bo to zapewnia dobre samopoczucie na resztę dnia. Ciepła, ale nie za gorąca woda doskonale zmiękcza naskórek i przygotowuje stopy do kolejnego etapu pielęgnacji.
 • - Pedicure ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, wyrównanie paznokci, usunięcie skórek. Oprócz pilników stosuje się peelingi.
 • - Maska stosowana, aby odżywić lub zregenerować skórę i ułatwić czynnym składnikom penetracje do jej wnętrza. Po nałożeniu bogatego preparatu owija się stopy folią lub wykorzystuje parafinę. Wystarczy kilkakrotnie zanurzyć stopy w ciepłej, płynnej parafinie. Stygnąca parafina otula stopy cienka warstwą i utrzymuje ciepło na długo. Ten zabieg poprawia krążenie, ułatwia wchłanienie aktywnych składników maski i wygładza skórę.
 • - Masaż stóp to bardzo przyjemna część zabiegu. Jeśli wprowadzi elementy refleksoterapii to korzyści odniesie cały organizm.
 • - Na zakończenie zabiegu stosuje się balsamy do stóp. Skład zależny od indywidualnych wymagań skóry.
 • - Malowanie paznokci - opcjonalna część zabiegu. Można przecież nałożyć jedynie preparat odżywiający płytkę paznokciową.

Przedstawiony powyżej schemat zabiegu może się różnić w poszczególnych gabinetach. Jedne rytuały są dłuższe, inne krótsze. Niektóre salony posiadają specjalistyczny sprzęt do wykonywania zabiegów spa i można w nich liczyć na prawdziwy rytuał ze wspaniałą kąpielą (jaccuzi i kąpiel perełkowa stóp). Czego innego można spodziewać się w gabinetach podologicznych i kosmetyczno-dermatologicznych. Medyczna pielęgnacja stóp pomaga w wielu problemach związanych z chorobami paznokci, stopą cukrzycową, nadmiernym rogowaceniem skóry lub nadmierną potliwością.

Stopy noszą nas całe życie i trzeba o nie dbać, bo przed nimi jeszcze tysiące kilometrów do przejścia. Schowanie ich w butach nie zwalnia z obowiązku troskliwej opieki nad własnymi stopami.

Zapisz

Zapisz